Takiej wystawy w Krakowie jeszcze nie było

Jako autorzy koncepcji serdecznie zapraszamy na wystawę "Nie lękajcie się młodości! Karol Wojtyła - Jan Paweł II i młodzi".
 Jest to nowoczesna multimedialna wystawa, poświęcona osobie Jana Pawła II, która mieści się w namiocie ustawionym na placu O.O. Franciszkanów przed Oknem Papieskim i została przygotowana z okazji Międzynarodowego Kongresu ,,Ludzie i Religie".

Organizatorami wystawy są:
 Wydawnictwo i studio filmowe Anima media
 Katolickie Centrum Kultury
 Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”
 www.franciszkanska3.pl

Autorami zdjęć zaprezentowanych na wystawie są m.inn. Jerzy Ciesielski i Stanisław Rybicki. Ciekawostką ekspozycji jest archiwalny unikalny zapis audio piosenki "Czerwony pas", śpiewanej przez ks. Wojtyłę.
Na wystawie można usłyszeć m.in. słowa Ojca Świętego, które wypowiadał z Okna Papieskiego oraz  fragment  przemówienia z Krakowskich Błoń o "Barce", pieśni oazowej.
 Wystawa jest czynna codziennie (wstęp wolny).

"...Dla tych, którzy znali osobiście ks. Karola Wojtyłę, ta wystawa to przypomnienie jego postaci i działalności duszpasterskiej. A dla przyszłych pokoleń zapoznanie z tym wspaniałym człowiekiem, który żyje nadal, żyje w naszych umysłach, nade wszystko w naszym sercu" - mówił podczas wernisażu ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Oficjalne zaproszenie:
http://www.diecezja.pl/pl/wydarzenia/1189-nie-lkajcie-si-modoci-karol-wojtya-jan-pawe-ii-i-modziq

Powrót do listy
do góry