Wystawa zdjęć z lat młodości Ojca Świętego Jana Pawłą II w Lizbonie i Fatimie - Koncepcja i projekt naszego autorstwa

Karol Wojtyła. Wiara, droga, przyjaźń wyprawy z przyjaciółmi (1952-1954) to temat wystawy zdjęć z lat młodości Ojca Świętego Jana Pawłą II w Lizbonie oraz Fatimie w Portugalii.

Od 4 do 22 listopada 2008 r.  w Bibliotece Uniwersyteckiej w Lizbonie można było oglądać przygotowaną przez nas wystawę poświęconą prywatnym zdjęciom z lat młodości Ojca Świętego Jana Pawła II. Wystawa nosi tytuł: "Karol Wojtyła. Wiara, droga, przyjaźń wyprawy z przyjaciółmi (1952-1954)". 
Wystawę otworzł Kardynał Stanisław Dziwisz, Arcybiskup, Metropolita Krakowski, były osobisty sekretarz Papieża Jana Pawła II.

Do lipca 2009 r. w sanktuarium w Fátimie oglądać można wystawę zdjęć z krakowskiego okresu Karola Wojtyły. Koncepcja tej wystawy została opracowana przez naszą firmę. Ekspozycja, zatytułowana „Karol Wojtyła - wiara, droga, przyjaźń. Wędrówki z przyjaciółmi (1952-1954)", znajduje się w przestrzeni wystawowej zlokalizowanej w podziemiach kościoła Św. Trójcy.

Inauguracja wystawy w Fatimie odbyła się w dniu 13 lutego br. Uczestniczyli w niej m.in. ambasador RP w Lizbonie Katarzyna Skórzyńska oraz biskup diecezji Leiria-Fátima António Marto.

W skład ekspozycji, przygotowanej przez Wydawnictwo i Studio Filmowe Anima Media, wchodzi ponad osiemdziesiąt unikalnych fotografii autorstwa Jerzego Ciesielskiego i Stanisława Rybickiego.

Krótki opis wydarzenia dostępny jest na stronie Diecezjii Bielsko-Żywieckiej:
http://diecezja.bielsko.pl/wiadomosci/2206,wystawa_bielskiego_studia_w_podziemiach_sanktuarium_w_fatimie?rok=2007&miesiac=10

Powrót do listy
do góry